ahoj a


ahoj ah

O sifonové a šlehačkové bombičky je stále zájem

23. prosince 2007 v 21:55 | Tereza Holanová |  vybrané instituce
Kayser s.r.o. v Moravské Třebové úspěšně funguje od roku 2004. Jedná se o výrobní závod, který produkuje bombičky sloužící k přípravě šlehačky, o provozovnu rakouské firmy Kayser Berndorf AG.


Něco málo z historie

U zrodu této společnosti stál Herbert Kayser. Ten v roce 1952 založil ve Vídni firmu "Herbert Kayser & Co. Neuzeitliche Wirtschaftsapparate" (tedy moderní hospodářské přístroje nebo také domácí potřeby). Cíle, které si podnik stanovil a jimiž se řídí dodnes, byly jednoduché a výstižné - inovace a kvalita. Po smrti zakladatele firmy a následujícím období, které bylo plné nejistot, došlo k jejímu prodeji. Novým vlastníkem společnosti se stal Berndorf-Besteck, který se výrazně specializuje na výstavbu průmyslových závodů pro zušlechťování oceli. K převzetí firmy došlo v roce 1986. Od tohoto roku můžeme hovořit o éře významného rakouského dodavatele bombiček, společnosti Kayser Berndorf AG.
V roce 2004 zakoupil rakouský Kayser Berndorf AG výrobní prostředky v Moravské Třebové. Jedním z důvodů byl dosavadní nedostatek kapacit, dále pak snaha rozšířit a navýšit výrobu. Tak vznikl vlastní Kayser s.r.o. Prodejcem výroby bombiček byl Abner a.s. (producent sifonových bombiček od roku 1970), někdejší český konkurent Kayseru. Kayser Berndorf AG tak navázal na tradici výroby bombiček v Moravské Třebové.


Současnost

Rakousko je vůbec nejvýznamnějším světovým producentem bombiček a Kayser Berndorf AG konkrétně druhou nejúspěšnější firmou svého druhu ve světě. Samotný Kayser Berndorf dodává na trh plynové bombičky (šlehačkové a sifonové) a šlehače na oba typy bombiček. Tyto výrobky se exportují do více než padesáti zemí světa, převážně do Severní Ameriky (USA), do západní a východní Evropy či do Asie.
Přesto o existenci a činnosti společnosti není dosud mnoho občanů informováno. Ředitel provozovny, Ladislav Kotoulek, podává jednoduché vysvětlení. "Provozovna Kayser s.r.o. jako taková je pouze výrobním závodem, nikoliv obchodním střediskem či místem, odkud by se bombičky přímo distribuovaly k jednotlivým zákazníkům. Devadesát procent produkce, která se tu vyrobí, se vyváží do Rakouska. Odtud ji potom Kayser Berndorf distribuuje dál, do celého světa." Současné prostory Kayseru s.r.o. postrádají totiž mimo jiné plochy, na kterých by bylo možné zřídit expediční místo. Z toho důvodu není zatím možné vypravovat zboží pro odběratele přímo z České republiky. Realizovat tento záměr je ale jedním z cílů vedení Kayseru s.r.o

Nyní nahlédněme do současnosti společnosti, do činnosti moravskotřebovské pobočky. Základní informace i zajímavosti nám poskytl ředitel provozovny, Ladislav Kotoulek.
"První roky (tedy 2004-2006) pro nás byly roky změn technologií a obdobím jejich stabilizace. Museli jsme je změnit, abychom bombičky co nejvíce přizpůsobili standardům, na které jsou zákazníci firmy Kayser Berndorf zvyklí. Během této doby se nám podařilo, aby výroba a výrobky odpovídaly představám rakouských majitelů. Důsledkem toho a stále se zvyšující poptávky po naších produktech se Kayser Berndorf AG rozhodl prostřednictvím své dceřinné společnosti Kayser Immobilien postavit novou výrobní halu."
Ta je momentálně ve výstavbě. Bude lokalizována v městské průmyslové zóně. Termín dokončení byl nově stanoven na únor 2008. "V souvislosti s výstavbou haly dojde k přechodu na vyspělejší technologie, než jsou využívány doposud. Určitě je stále co zlepšovat a některé naše výrobní procesy nejsou takové, jak bychom si představovali. To je důsledek omezeného množství výrobního prostoru, který máme zatím k dispozici…"
Další proměnou bude navýšení produkce i sortimentu a to o nezanedbatelných sedmdesát procent. Předpokládá se, že v nové výrobní hale bude pracovat cca 95 zaměstnanců (82 dělníků, z toho asi 2/5 žen). Pracovníci budou mít k dispozici šatny včetně sociálního zázemí a denní místnosti.
Jak již bylo zmíněno, v současné době Kayser s.r.o. vyrábí pouze šlehačkové bombičky, ty jsou vyráběny z recyklovatelné oceli a plněny oxidem dusným. Jakmile dojde k přestěhování výroby, bude sortiment rozšířen o sifonové bombičky, které budou plněny plynem CO2. Mají být produkovány v několika velikostech.
O společnosti Kayser s.r.o. rozhodně ještě uslyšíte. Nyní se jí dostává značné propagace v souvislosti s výstavbou výrobního závodu. Kayser se také dostane do podvědomí díky nabídce nových pracovních míst. Sám L. Kotoulek si spolupráci firmy s městem Moravská Třebová velmi pochvaluje: "Spolupráce mezi městem a společností funguje skvěle. Město nás ve všech našich záměrech - nyní především ve výstavbě nové haly - stoprocentně podporuje…"Líbí se vám tento blog? Podpořte jej!
Jakousi náhodou se probojoval do soutěže o blog roku. Pokud mi chcete udělat radost, nechat mne vyhrát alespoň týdenní kolo, budu ráda za váš hlas. Registrace trvá dvě minuty a údajně můžete vyhrát hodnotné ceny.
Pokud nevíte, jak na to, čtěte dál...

Po kliknutí na můj odkaz najdete velké oranžové >Hlasovat pro blogy<. Jako další krok se zaregistrujete. Stačí mail, heslo, u všeho ostatního záleží na VÁS, zda to rozkliknete. Na mail, který jste uvedli, vám okamžitě přijde heslo a odkaz pro potvrzení vaší registrace. Na ten kliknete. Otevře se vám okno, kde stačí kliknout na dolní "Uložit a pokračovat", v dalším okně můžete nechat zaškrtané jen to, co CHCETE (!), opět "Uložit a pokračovat".
Co dál? V šedém řádku nalevo nahoře můžete kliknout na "Blog roku", dále na velké modré "nominační listina pro 6. kolo", označíte oranžové >Hlasovat pro blog<, potom "Co ulpělo v prstokladu" (to jsem já) a úplně dole "přihlásit do soutěže"...

Těm, kteří si chvilku našli, děkuji! :-)
 


Komentáře

1 Malove Josef | E-mail | 23. listopadu 2013 v 12:49 | Reagovat

Mámjeden dotaz ato že používám sifonovou láhev a Vaše bobičky jsou čím dál prázdnější !!! Mam láhev na 2 litry kde se dávají dvě bombičky ale v poslední době je tomu už skoro rok musím dávat tyto bombičky tři proto že náplň v bombičkách je poloviční. Jsem rozhodnut při výměně bombiček jednu krabičku odevzdat ČOI na zkoušku. Děkuji Vám za odpověď Tel: 797 992 354 :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama