ahoj a


ahoj ah

Komentáře

1 Tereza Holanová | E-mail | Web | 10. července 2008 v 11:26 | Reagovat

Komentáře z Epiky (odspoda):

ahoj Darkny, děkuji za zamyšlení se nad mým textem... ano, PC má milion výhod oproti papíru - přehlednost, nikde neskladuješ haldy sešitů, listů...,můžeš cokoliv, kdykoliv bez škrtanců opravit, smazat... Pro mne je přesto psaný deník dnes velmi cenným svědectvím a památkou. A to právě díky těm škrtancům, různým typům písma (podle nálady), obrázkům, které jsem přimalovávala... zkrátka něco, co má své kouzlo :-)

Vloženo: 12.08.2007 17:54 | autor: želva

Předem bych chtěla říct, že tohle dílo je u mě na tip. Moc pěkné zamyšlení nad deníkem, psala jsem jej dříve, ale nějak mě to přestalo postupem času dost bavit :( Máš pravdu počítače jsou daleko jednodušší, je lehké sednout si, otevřít textový dokument a psát, co tě napadne, pokud píšeš rychle, tak se slova a věty berou a vytvářejí hned a později se divíš, jak je možné, že se tak stalo. Je to zvláštní věc, že já nedokážu být skoro nikdy spokojená s tím, co napíšu na papír, jsem více spokojená s formou počítačovou, tedy jednodušší, z toho vyplívá, že jsem asi spadla to těch lidí, co bez počítače nezmůžou nic. Možná je to špatně nebo dobře, těžko říct, ale s tím dnešním zkaženým světem to vypadá, že to ani jinak jít dál nemůže :( Moc pěkná úvaha...díky

Vloženo: 12.08.2007 16:30 | autor: Darkny:

Ano souhlasm- KOMPJŮTRY zpropadené! Pěkné.

Vloženo: 04.08.2007 02:41 | autor: SKAut

děkuji za kritiku, Adriano. To téma je opravdu velmi široké a dalo by e o něm donekonečna polemizovat. Počítače mají milion výhod a nemám jim co vyčítat - spíš je to někdy v lidech...tu samou lítost cítím nad vymizelými ručně psanými dopisy, kdy jsem každý den natěšeně otevírala schránku a čas od času z ní vítězoslavně lovila bílou obálku, nedočkavě ji trhala...

Vloženo: 30.07.2007 17:29 | autor: želva

máš pravdu,PC ničí všechny romantické sny,deníčky,bločky, poznámky starých časů, jak krásně se při nich vzpomíná, až za 10let vytáhnu CD se svými výtvory, těžko při nich zaslzím jak nad žlutavými listy, souhlasím s tebou a moc se líbí, jak jsi to napsala

Vloženo: 30.07.2007 10:44 | autor: Adriana Bártová

A to mně se zas ten poslední odstavec líbí nejvíc! Taky mám někde doma dva tlusté sešity, spíš knížky formátu A4, kterým jsem v pubertě svěřoval své nejtajnější myšlenky a jsou i jakýmsi dokladem mého zrání, všech mých tehdejších vzletů a pádů. Někdy se s úsměvným nadhledem ponořím do těch starých zažloutlých stránek a čtu vzpomínky, které už dávno odnes´ čas i věty, které mi připadají tak neuvěřitelné (Zastavte život, chci vystoupit!). A kdy skončilo moje psaní deníku, tak plného touhy? S dnem, kdy jsem přišel o panictví... :o)))

Vloženo: 28.07.2007 00:11 | autor: anquetil

já čtu kritiky a po svém vyjádření a teď jsem si přečetla výhradu k poslednímu odstavci. Myslím, že by jeho vymazání posílilo, to co jsem vylíčila v předcházející poznámce. Uvaž.

Vloženo: 27.07.2007 10:42 | autor: darina2007

Úžasný, díky. Osobní, výpověď... a to podle mne má nejvyšší hodnotu! Rozuměj:popis osobních zkušeností (a nemusí být mé), fabulace pocitů, citů..., do kterých se vžiju, popsaná tak, že mi čtoucí uvěří. Ty umíš vyprávět! Nevím, jestli nyní nezahrnuju příliš teorií, když je červenec...:-))

Vloženo: 27.07.2007 10:39 | autor: Darina2007

Je to dobře napsané, ale myslím, že to krom posledního odstavce (a to jenom trošku) není úvaha o deníčku. Spíš osobní zpověď o vztahu k deníčkům :) Líbil se mi úvodní odstavec. Nenuceně plní účel uvaděče do promítacího sálu dalších slov. "tehdy jsem naznala" - trochu divné slovo. Nehodí se tam spíš slovo "seznala" ? Ale myslím, že kompjútry jsou v tom nevinně. Bez lenosti lidí by mnoho nesvedly ;-)

Vloženo: 26.07.2007 12:12 | autor: Krákora

Výstižné, ono vlastne všetko je takým denníkom,aj keď človek vydá knihu,či postaví dom.Sú potom chvíle, keď cíti potrebu vrátiť sa v čase a pripomenúť si prežité.Tak nejako, za nami ostáva nostalgia a pre nami nádej.Potešila si ma.

Vloženo: 26.07.2007 08:53 | autor: adammi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.