ahoj a


ahoj ah

Co tahle holka dělá?

28. února 2008 v 15:43 | Tereza Holanová |  střípky každodennosti
Drazí, doufám, že jste správně čtvrtečně naladění na moji písmenkovou smršť*
Co to bylo u toho výtahu? Tereza, hej, dnešek se ti povedlo opravdu naplnit neobvyklými zážitky.
... a pak... NEKECÁM: opravdu jsem omylem rvala klíč do cizích dveří. A pak zdrhla.
Využívám chvilku, než se mi dovaří voda na těstoviny (how obvious) a píši vám, co mohu Více, co mohu ještě dodatě...!! "Izvinítě", zasloužíte toto minimum pozornosti, už jsem se dlouho nepřipomněla.
NU, schválně, máte pocit, že byste o něco přišli?... dobrá... do budoucna si nechám tyto želví otázky od cesty (byste mi nekřivdili, zhruba před týdnem jsem sesmolila jakýsi želví ruch, tuším, díl třetí, ale při vkládání se smáz) a vrhnu se na složku informační...
Jak napovídá titulek, otazuji se sama sebe a ptají se i druzí... Je tahle holka normální? Tichá voda břehy mele. Tereza boří hranice, vymyká se a děsí sebe sama. Vše je povoleno. Vzorná studentka v akci. Včera v češtině horlivě bránila tisk před používáním vulgarismů. Jako by nestačilo, že korzuje pražskými vodami s fialovým šátkem na hlavě, tváří se hluboce zfetovaně, na rameni nonšalatně pohazuje notebookem, v hočích tajemně melancholický a posmutnělý výraz, na rtech opovržlivý škleb, ve sluchátkách sovětskou hymnu, na krku desítky korálů... Chtěla bych dredy. Kein ježeček. A kolečkové brusle. Strakatý batoh a umět hrát na kytaru... zítra obohatím svůj repertoár o další akord, I promise. Pořádné drdy a tvářit se jako člověk, který nesnáší konformitu! :-)
Btw. děkuji bráchovi, že se mnou setrval do tří rána u počálu a pomáhal mi vypracovat ten příšerný úkol do regionalismu. Situace vypadá tak, že znám momentálně stránky UNCTADU lépe než ty svoje... Dnes jsem začala vypisovat vše, co mne přes víkend čeká, a došla k hrozivému číslu osm článků. Oki, fotofestival vydrží, komentář hravě sesmolím ve vlaku, Once se napíše samo... Ještě nevím, v čem zítra oslním Třebovou na plese... (klobouky, na nichž jsme se s Kubikem domluvili, nepočítám); včera jsem koukala, zda bych našla nějaký kousek, který mi barevně půjde k šátku... zatím nic... pouze jsem konečně coby člen Knižního klubu splnila svoji čtvrtletní povinnost a za výhodnou cenu si odnesla Alchymistu. Takže se pravděpodobně musím dnes rozhodnout pro garderóbu a obarvit hlavu na příslušnou barvu. Je tahle holka normální?
You may say I´m a dreamer...
Mimochodem... žiju příšerně hekticky... včera to vyvrcholilo... 6 a.m. "Wake up, it´s a beatiful morning"... (ještě, že máme to svítíčko, které neuvěřitelně zásobuje energií)... naštěstí byly hodiny na Karlovce více než záživné. Dokonce jsem stihla i "psychologii umění" na fildě, kde jsem pokecala s JvB... návrat na kolej? Půl deváté večer... Návrat do postele? Čtyři ráno...
O víkendu jsme s tetou a sestřeničkami (včetně té EMO) prošli Černý Most, pokochali se sortimentem IKEI... V neděli jsem vyrazila se spolužákem do cukrárny a projít se, protože sluníčko opravdu úžasně paprskuje... Ani jsem ještě nestihla stáhnout fotky.
Za mnou už dva testy... bude-li příprava tak hektická, jako dosud, troufnu se tvrdit, že výrokem "tentokrát to bude rodeo" jsem stávající semestr značně podcenila.
Se Standou a Maximem jsme zdárně vypracovali osnovu na práci o Norsku, Švédsku, EEA a EFTA (kdo se má v těch zkratkách vyznat... zvláště, strávila-li Tereza moře času nad zjišťováním rozdílů mezi EFTOU a ESVO).
Pan Švejnar proti interview neprotestoval, oslovení "vážená slečno Terezo" mi seriózně polichotilo.
Tréning Sebranky jsem "k sožaleniju" nestihla... nevím už, co jsem vlastně měla za práci...
V pátek se mi podařilo zaspat. Už jste někdo vstávali v půl osmé na Jižáku a ve čtvrt na devět spořádaně seděli na Žižkově? Ranní atletiku vřele doporučuji. Dostávám astmatický záchvat při pouhé vzpomínce.
V Tescu prodávají ruské noviny. Za třicet káčé... O zábavu postaráno. Na Terezí frontě rušno.
You may say I´m a dreamer....
"Mohla bys mi dávat soukromé hodiny poezie a krásné literatury, já bych tě zase učil házet žabky po vodě a třeba jak strávit hodiny nic neděláním, zatímco Tě ostatní litují, jak hodně moc dřeš a makáš. Já vím, nic moc, ale přicházím chudý na trh, abych směnil, co mám... Rozmysli si to, taková nabídka přichází jen jednou za život …" - moje momentálně trezorová literatura. Tzn. ZAKÁZANÁ.
Aneb, jak zpívá Glen: When will you learn?!
Minulý týden se nic moc nedělo. Sužovala mne angína, takže jsem se vždy s radostí po celodenním korzováním mezi školami, redakcí, různými kulturními institcemi doplazila na kolej a hrála si na vzornou studentku...
Pustila jsem se do Švejnarovy knížky... velice zajímavé čtivo... až na to, že na obálku napsali titulek: Jan Švejnar a pod to drobně: Rozhovor s Karlem Hvížďalou ;-)
It´s easy if you try...
Zítra musím uklidit. Velice zběsile. Aby se Kuba nelek... ač... teď vzpomínám, že to vlastně on se mnou zažil bortící se stůl a následnou kalamitu :-D Bráško, moc se na tebe těším...! ;-)
V sobotu sraz ze základky, nějaká práce. Role domácí Terezky utěšitelky :-)
Z testu z informatiky mám plný počet... ač jsem polovinu času strávila na netu smolením takového dopisu... juchú... I´m not the only one...
co ještě... překvapuji sama sebe. Permanentně. Dobře jim tak. Komu? všem... to je fuk... příští týden se setkám na jedné konferenci s předsedou vlády, tak se již psychicky připravuji. Potvrzení o studiu musím vyřídit. Sakra.... jestli ho nedovezu, už mne nejspíš nikdo neuvidíte....
Ještě ani nevím, kdy a jak pojedu =)
Glen s Markétou získali Oskara, jupí jupí jou.... Na politologii v Jinonicích (i když na onom místě, konkétně na třetím schodu odspoda, kráčíte-li na Karlovku, je velice krásně a až se tam jednou vypravím s foťákem, zřejmě bouchnu šampaňské) mne až do zkoušky vícerát nepotkáte... Olík zazářil v X-Faktoru, celá rodina na nohou... Angličtina s Jenny perfektní, stejně jako přednášky pana Jiráka na FSV (kdo má čas v úterý od 11, vřele doporučuji); oblíbila jsem si ho již na přijímačkách.
Musím poctivě sledovat zprávy, s Šárkou máme v Carolině službu. Ke klavíru sednu až doma, "mně nužno" trochu cvičit. Zatím jsem alespoň oživila Bacha. Začínám se nezřízeně těšit na Norsko (jestli do té doby nesecvičíme to Once, budeme jódlovat*)... včera jsem jen s roztřesenou rukou nekoupila průvodce touto zemí =)
Už se mi ozvali z cestovky, do týdne pošlou smlouvu.
Tož, majtě sa... dokud lítám jako hadr na poli, jsem nejspokojenější člověk na světě. I když: Co tahle holka poslední dobou provádí? Boří hranice. Mj. úchyle, tušíš, že už dávno, dávničko žiješ v mylném klamu, jak mne máš pod kontrolou? I když mne špehuješ vskutku úspěšně, to ti nemohu zpřít... Už jsem zablokovala tři maily, jsem zvědavá, o co se pokusíš příště... Hodně lidí mi drží palce! A jestli mne budeš ve Třebové slizce pronásledovat, "nu pogodi"! Jako novinář jisté zbraně vedu! A že máš "zkorumpovaný" Třebovský tisk, si strč někam! Tahle holka se nedá!
I hope some day you will join us...
Tedy valím... do světa.. Zívajíc se toužím slunit. Nemyslet na to, že kdesi v nitru... ne, žádné nitro neexistuje. Jednou si nechám narůst dredy :-)
Tomu říkárte přepracovanost? Maybe...
Děkuji Georgovi, že se na nic nevyptával, a Peťovi, ozval se v pravou chvíli na pravém místě ;-)
Všichni jsou to přátelé... důležití, ale jenom přátelé. I´m a dreamer.
Letím do školy.
Btw.: tohle mi nabídl idos, když jsem namátkově koukla na busy :-D
Praha,,Černý Most 9.00
Poděbrady,,žel.st. MHD 9.34 9.40
Hradec Králové,,Terminál HD(Koruna a žel.st.) 10.30 10.30
Svitavy,,aut.nádr. MHD 12.00 12.05
Moravská Třebová,,aut.nádr. 12.25

Zítra to bude swing. Nenechte se rušit
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama