ahoj a


ahoj ah

Swingový bál završil plesovou sezónu

3. března 2008 v 21:06 | Tereza Holanová |  swing a jiné koncertování
Letošní plesová sezóna se v Moravské Třebové blíží ke svému konci. Završil ji Třetí městský bál, který se uskutečnil 29. února v kavárně Morava. Celý večer probíhal v režii moravskotřebovského swingového orchestru Františka Zeleného.
Desetičlenná kapela taneční setkání jednak uspořádala, především však zajistila kvalitní hudební program. Do něho zařadila skladby jak pomalé, tak rychlé, z repertoáru českých i zahraničních interpretů (Frank Sinatra, Glenn Miller). Největší ohlas sklidily hity Loudá se půlměsíc, Dva roky jezdím bez nehod, Koukej, se mnou si píseň broukej nebo česká verze Elvisova Falling in love with you.

Bavili se tanečníci i kapela

Jako při každém svém vystoupení, i tentokrát podali hudebníci profesionální výkon plný lehkosti a optimismu, kromě toho zvládli udržovat neustálý kontakt s posluchači. Ryze instrumentální skladby střídaly songy, kde svým hlasovým projevem jako tradičně okouzlili zpěvačka Helena Koudelková a kapelník František Zelený. V sólových partech dostali prostor také Alexandra Vrátilová (klávesy), Oldřich Müller, Josef Ertl (oba altsaxofon) a další.

Orchestr zahrál jive i polku

Někteří návštěvníci pojali akci čistě jako koncert nebo posezení (bylo vskutku co poslouchat), mnohem častěji se však "protáčeli" na malém parketu. S nehranou spontánností a uvolněností tancovali jak tradiční blues, tak latinsko-americký jive, nedělaly jim problémy ani všemožné improvizace. Z tradičních žánrů nechyběly valčík, waltz nebo polka.
Pro hosty připravili organizátoři bohatou tombolu. Majitelé losů měli poměrně velkou šanci vyhrát, vylosovaní šťastlivci se radovali jak z předmětů praktických či humorných, tak pochutin určených ke konzumaci.
Galantní chování se nosí i dnes
Netradiční bál se od všech ostatních plesů lišil v mnoha směrech. Především tím, že se konal v "komorních" prostorách Moravy, kde se díky omezené kapacitě podniku se tu sešlo poměrně malé množství lidí. Jednalo se však o skalní příznivce nejen swingu, ale i galantního a dvorného jednání, které k období Franka Sinatry či Jiřího Suchého neodmyslitelně patří. Celý večer probíhal v domácí, přátelské atmosféře. Na ples se vydali především starší tanečníci, našlo se však i několik mladších příchozích, kteří si hudbu, o kterou je ve společnosti poměrně nouze, náležitě vychutnali.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama