ahoj a


ahoj ah

U Kanára opět zazněl swing

7. června 2008 v 18:50 | Tereza Holanová |  swing a jiné koncertování

Kdo rád poslouchá swingové melodie, určitě si nenechal ujít koncert moravskotřebovského swingového orchestru Františka zeleného. Po vydařených koncertech na místních prvomájových oslavách nebo letišti ve Starém Městě si kapela zahrála 31. května na prostranství před hospodou U Kanára.

Zde orchestr koncertuje dvakrát ročně, právě v letních měsících. Podle ohlasu posluchačů patří tato vystoupení k nejoblíbenějším. Vyznačují se neformálností, spontánností, bezprostředním kontaktem hudebníků s posluchači, náladou se bavit.
Ve stejném duchu se nesl i poslední koncert. Navzdory úmornému vedru podali hudebníci výkon, z něhož čišely optimismus i uvolněnost. Posluchači hudebníky podporovali zpěvem a tleskáním, někteří si i zatančili na silničním parketu.

Kapela zahrála i nové kousky
Kromě vděčných pecek typu Dva roky jezdím bez nehod nebo Loudá se půlměsíc zařadil band do svého repertoáru i nové skladby. Například hit Bláznivý posluchač anebo duet Ladislava a Terezy Kerndlových When I fall in love. "Náš repertoár se neustále rozšiřuje. V současnosti čítá zhruba 220 skladeb, které saxofonista Josef Ertl aranžuje tak, aby byly vhodné pro švédské obsazení, což znamená, že na pět saxofonů hraje jedna trumpeta," upřesnil vedoucí orchestru.
O swing je stále zájem
Ačkoliv band oslavil teprve třetí narozeniny, postupuje mílovými kroky kupředu. Představuje se na stále více akcích, dostává se do povědomí Moravskotřebováků. V publiku jsou stále zastoupeni především starší občané, kteří si chodí poslechnout písně, na něž tancovali v tanečních, přibývají i mladí posluchači, pro které je swing tak trochu únikem ze světa stereotypu a konzumity.
"Ke konci června vystoupíme na oslavách 751 let Moravské Třebové. V září nás pak čeká zájezd do Bánské Štiavnice, našeho partnerského města. Na Slovensko pojedeme s místním Proč ne bandem, odehrajeme tam několik vystoupení. Samozřejmě, v srpnu nás čeká druhé vystoupení zde, U Kanára," dodal František Zelený, jaké jsou plány kapely pro nastávající období.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama