ahoj a


ahoj ah

Želví ruch V

20. srpna 2008 v 22:42 | Tereza Holanová |  střípky každodennosti

Díky potvorstvu, jež mne vyřadilo z "pracovního procesu" (na icq pro vyjádření používám teploměr), jsem se konečně pustila do retušování srpnových blogovacích mezer. Jednoduše nebyl čas sedět u internetu a hrát si s písmenky. Však si to již brzy vynahradím.Škola se jako nenápadný slimák plíží blíž a blíž, dnes jsem si za pouhé tři hodiny vytvořila rozvrhový kompilát, tak aby zbyl ještě čas na brigádo-polovičák v ČMSS. A pak opět budu nestíhat uzávěrky v SL, tvořit desítky aktualit a jiných spisů pro žurnalistickou školu. A aby toho nebylo málo, zjistila jsem, že děti nosí sup. Ham ham.

Cvik je železná košile, literární trénink se nemůže skládat pouze z četby spousty titulů, jejichž výčet a rozbor brzy zveřejním, rozhodla jsem se tedy trochu rozhýbat prstíky. Do smíchu je mi téměř stále, například při vtipech o jeptiškách či medvědu Míšovi
Co vše se tedy za poslední čtyři týdny dělo? Po zdárném přestěhování se na Jarov, kde se mi tuze líbí a nejraději bych tu zůstala (fajn výhled a moderní kachličky na záchodě), jsem se plně zapojila do výdělečné činnosti. Zažila jsem jak několik roztomile protivných zákazníků, nechápajících, že oni opravdu nejsou jediným klientem úvěráře, tak pár pravidelných angličanů, a konečně nepatrné množství těch příjemných, kteří mne označili za velmi laskavou a příjemnou (škatuli na telefonu). Víkendy jsem, jak bylo již mnohokrát zmíněno, trávila v Chorvatsku. Zde mi mimo jiné jeden z účastníků zájezdu (cca 50 let) sdělil, že mu připomínám jeho dědečka. Počtem vlasů? Nikoliv. Neovladatelnou touhou cpát do sebe neustále něco sladkého, aniž bych se vizáží blížila Angližrankám a jiným.
A ve volném čase?
Například jsme se Sluníčkem obdivovali Žižkova oře na Vítkově. Od Zviřátka jsem dostala "onlajny", na nichž jsem před týdnem brázdila třebovské ulice. Tak například cesta domů. S krosnou, při níž jsem se minimálně dvakrát málem překotila zády k zemi… místní chodníky jsou pro tento sport naprosto nevyhovující. Někdy i silnice. Tak jsme pak alespoň s Klacíkem seděly na náměstí a pozorovaly aktivně-zoufalého pána vnucujícího lidem T-mobile. Dalším sportovním vyžitím byla nedělní hodinka v bazénu, při níž jsme skutečně počítali bazényJ (avšak přiměřeně). Z kultury bych pak vyjmenovala například návštěvu božské úchylárny pojednávající o tlustých, nezaměstnaných velikonočních zajíčcích (Hank a Mike) a následný raut, který se skládal z oliv, kousků rohlíků, trpasličích rajčat a v prvních dvou minutách i z hermelínu, krále sýrů. K obsloužení se bylo možné využít párátka nebo po vzoru ušáčků vlastní ruce. Dále pak účast na sportovně-firemní akci na Braníku, z níž jsme si nejvíce užili vystoupení All X (nějak mi to povykování z Faktoru X chybělo) a setkání s Oldou, ze zábavně-konzumních aktivit mohu zmínit návštěvu palačinkárny U Slepé kočičky, kde by má rodina nejspíš byla v kočičí extází (podobný stav jako orgasmus), na stejném místě se o týden později odehrála dvouhodinová převážně literární diskuse s kilgorem. Dále stojí za zmínku například "Láska ke psům", či jak se tomu říkám, která se mi ve finiši vymstila. Nyní jím feferonky o něco obezřetněji a při průjezdu zastávkou Lipanská se preventivně oklepu. Protože se mi knígi Šabacha velmi zalíbily, shlédli jsem rovněž Pupendo, jež mne mile překvapilo.
Naši slovenští bratia se zvláštním necitem pro pořádek a hygienu se vrátili do země, jež nás hudebně údajně o sedmnáct let předběhla (cituji slovenské rockery). Užíváme tedy nyní komfortu dvou umyvadel, miniaturní ledničky, v níž se neroztahují ničí vejce, absence smogu z lodžie a tak dále. Zatím poslední dny téměř tříměsíčního "volna", jež se střídavými úspěchy prostonávám, patří k těm nejkrásnějším, jež mi už hodně brzy budou chybět. Začínají mi totiž konečně prázdniny. "Koněc roboty". Prázdniny ve znamení cestování, hýřeníJ (berte prosím s rezervou), učení se na blížící se doznívající zkouškové, pravidelné stravy a podobně. Tedy enjoy a někdy přííštěěěě…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama