ahoj a


ahoj ah

Komentáře

1 Sisao | E-mail | Web | 28. prosince 2008 v 17:45 | Reagovat

Zajímavé zamyšlení...taky občas takhle uvažuji, ale u mě je to jednodušší (nebo složitější) o to, že jsem roduvěrná Pražačka, takže mi nehrozí ten bezprostřední rozkol mezi domovem ,,tady" a domovem ,,tam". Díky moc za milý komentář k mému blogo-příspěvku. Doufám, že už se příteli daří lépe - u nás, zdá se, nemoc ustupuje, ale já se od včerejška necítím nijak extra. Pracovně tomu říkám ,,teplota 37,3, pomoc, umírám :-)".

Státnice z PEBu dělám skutečně na Hromnice - 2.2. Jako můj přítel a jako (ale teď nevím, zda jsem v tomhle Tvůj vzkaz pochopila :-o) i Tvůj přítel (neznám ho, ale pokud skutečně PEB studuje, velmi mu držím palce). A ty přijmi obdiv za motivaci ke studiu. Mě čekají v lednu jen dvě zkoušky (oproti období 04-07 tzv. těžká pohoda), jenže motivaci k Monetární ekonomii a spletitým grafo-vzorcům v sobě zatím moc nenacházím...snad bude líp. O diplomce nemluvě. O tom, že bych měla za půl roku přestat být studentkou už vůbec ne...Tak tolik mé povzdychnutí :-) a jinak přeju hezký večer i zbylé dny do konce roku.

2 peněží ekonom a bankéř | 28. prosince 2008 v 23:15 | Reagovat

Taky držím palce, Sisao. Z čeho se  učíš? Mně se zatím z nikoho nepodařilo vysomrovat vypracované otázky, takže asi nezbude než si koupit krabici zvýrazňovačů a pustit se do toho (zrovna jsem dočetl horor od Kinga, ale proti Mandelovi to teda byl čajíček:)

3 Terka | E-mail | 28. prosince 2008 v 23:23 | Reagovat

Peněžní ekonom: neboj, brzy se Ti vrátí pevná ruka, která dohlédne, aby všichni v domě studovali :-)

Sisao: také děkuji za dlouhý komentář a upřímný studijní povzdech :-)

ad ten můj elaborát výše, ten rozpor "tady" X "tam" umocňuje to zkouškové, normálně tu čas využívám k vidění se s lidmi, kteří se rozprchli všude, jen ne do Prahy, většinou si naplánuji cestu tak, aby tu zrovna byly nějaké kulturní / společenské akce, zatím co učení je ideální čas pro nevítané přemýšlení, intenzivnější než jindy...

4 Sisao | E-mail | Web | 29. prosince 2008 v 2:16 | Reagovat

Terko, velice se omlouvám předem za lehké diskuzo-zaplevelení - kdyžtak odežeň přítele na můj mail :-)).

PEB traktát

------------

Sisao se ještě neučí z ničeho. Chybí mi ještě zápočet z Mandela (chci jít 9.1.) a Musílek (tuším, že 15.1.), takže to beru jako takovou dílčí přípravu na státnice (i když je mi jasné, že pokud to nedám, jsem víškde :-).

Co se týče otázek - na to, kolik lidí - a to lidí, které znám - to absolvovalo, otázky nevidět. Prošmejdila jsem borce freematroš, borce diskuzi, dělala oči a NIC!!! Asi to bude přesně jak říkáš a budeme nuceni zasednout se zvýrazňovači ke knihám.

Můj plán je projet nebo alespoň otevřít Mandelo-knihu, Musílko-bichli, Veselou-Analýza trhu CP - pokud seženu, Bankovnictví pro bankéře a klienty od Dvořáka (bratru za šest stovek, no nekup to) a do toho mám ještě takovou tu ,,bibli" Peněžní ekonomie a bankovnictví. Na to, že mám na to měsíc, měla bych normálně fungovat a šťourat se v diplomce, to zní přinejmenším nereálně.

A ať zírám na okruhy, jak zírám, nemohu najít otázky týkající se derivátů. Ne, že by mi to vadilo, ale...kdo mi řekne, zda se je mám učit?!

S přítelem jsme měli velkolepý plán, že zlanaříme lidi a skupinově si ty otázky vypracujeme - třeba každý pět otázek. Ale když jsme viděli ten ,,zájem" v okolí, nějak nás to přešlo.

A co ty, jak se plánuješ na ten spektákl připravit?

A odkud jsi, tajemná masko? :-). Já jen, že s kombinací MO/PEB si připadám před státnicemi poněkud...bezradná.

konec PEB traktátu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.