ahoj a


ahoj ah

Želví ruch VII - v poločase

7. ledna 2009 v 15:52 | Tereza Holanová |  střípky každodennosti


Tak jsem se rozhodla dát si pro změnu pauzu. Tedy, strávit půl odpoledne neučením. Ne, že by nebylo co dělat. Přesně naopak. Před vším, co jsem neustále odkládala a přesouvala na "jindy", už jaksi přestává být kam utéct. Mám na mysli dostudování zbylých dvou set stran statistiky pro ekonomy, jež mne sice zoufale baví, ale… Navštíví-li člověk za semestr cvičení třikrát (úvodní hodina plus dva testy) a k první konfrontaci s přednášející se teprve schyluje, tak jaksi zájem zcela nestačí.

Takže se doučím indexy i časové řady. Falsifikaci hypotéz (nový terminus technikus vzniklý při studiu filosofie, resp. opakování ze střední, ale nějaké nadstavby se mi dostalo, například Empedoklův skok do Etny, Chardinův koncept vývoje vesmíru stály za čas strávený v papírech) mám (doufám) v malíku. Musím. Protože si na žádný předmět nemohu dovolit více než dva dny přípravy. Za horší obludnost považuji účetnictví, jehož obsah má sice poněkud praktičtější a využitelnější dopad, nic se však nemění na tom, že "téčka" zatím sestavuji s chorobnou nechutí (po testu se ze všech papírů s téčky stane odpad).


Zato se musím pochválit, že první kolo zkouškového koloběhu (ne toho Eriguenova, spíše mám na mysli Hegela - vždy skok do dalšího, vyššího, v našem případě komplikovanějšího stadia) je, zdá se, úspěšně za mnou. Na žurně už znám (veskrze pozitivní) výsledky, na mezinárodní obchod prozatím čekám. Jelikož mi však chyběla pouhá desetina bodů, převládá spíše zvědavost, jaká to bude známka :-)

Navíc mne pomalu opouští druhá etapa nazvaná "umírám", která mne formou horeček, kdy jsem v domě suplovala radiátor, tuberáckého kašle, svalové vyčerpanosti až neschopnosti provázela od Silvestra, přes další, studiu určené dny, až doteď, to jest okamžiky zkoušek. Avšak… Abych eliminovala negativismus - kašlat, dusit se, slzet a nemoct přestat do ticha cvakajících propisek a přemýšlejících spolužáků mne vcelku bavilo. Zvlášť když se ke mně přihnal doktorand, zda-li neopisuji, když se hrabu v tašce, a já mu vysvětlovala, že bych to v žádném případě nedělala podobně okatě.

Kultura se momentálně nekonala, stejně jako většina jiných volnočasových aktivit. Snad sobotní odpoledne, kdy jsem sestřenici (emo) doučovala stereometrii a vyzvídala, jak vypadá
hadí jazyk (velmi otrlým zájemcům doporučuji najít v googlových obrázcích "split tongue"), získala další várku cukroví a také sledovala nechutně eurotelevizní reklamy.

Včera jsem strávila půlden v Národní knihovně, kde jsem se rochnila a hrabala v sedmdesát let starém tisku. Nachumelilo už i v Praze, takže o klouzání, zabořování se, ztížené dobíhání autobusu, vizuální požitky a jiné radovánky spojené se sněhem nouze není.

Jinak je vše při starém. Máme nový "žufánek" (a neříkejte, že toto slovo neznáte!), pověšené puzzle, po týdenních improvizacích opět plnou ledničku. Mrzne čím dál víc, z postele se nechce nám ani našim zvířatům.

Ter.


 


Komentáře

1 Wertikal | E-mail | 13. ledna 2009 v 12:47 | Reagovat

Ahoj docela bych rád viděl skripta na vaší statistiku, nejsou náhodou v elektronické podobě a nedostaly by se ke mě do schránky?

Vyměním za zajímavý odkaz

http://buzzmag.cz/noviny-budoucnosti-podle-roberta-scobla-5-230-pratel-17-12-2008/

2 Terka | E-mail | 13. ledna 2009 v 13:44 | Reagovat

ahoj Honzo, v elektronické podobě jsem je zatím neviděla, osobně kooperuji s bichlí Statistika pro ekonomy (teorie) a Statistika pro ekonomy - aplikace, kde jsou příklady (normální počítání + práce se Saasem)... až bude po statistice a najdu čas, projedu "borce", je možné, že tam ta skripta elektronicky jsou =)

Díky za odkaz. Tuto stránku neznám, z autorů znám pouze Adama Hazdru, web vypadá zajímavě :-)

3 Roman25Casey | E-mail | Web | 11. srpna 2011 v 7:21 | Reagovat

Following my own exploration, thousands of people on our planet receive the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> from good creditors. Hence, there is good chances to find a car loan in every country.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama