ahoj a


ahoj ah

Na otočku do Stockholmu I

11. února 2009 v 22:09 | Tereza Holanová |  reporTerka

veškeré fotky najdete ve FOTOGALERII

Nejdřív trochu obecností

Po několika měsících jsem se opět pustila do cestování. Tentokrát ne sama, nýbrž s přítelem, který je také autorem většiny kvalitních fotografií.


Možná se zeptáte, proč jsme se uprostřed zimy vydali ještě severněji. Já na to, že za dva eurocenty bych vyrazila i na Aljašku. Nízkonákladové lety Ryanairu objevil přítel už v půli listopadu. Švédsko se z několika nabízených destinací jevilo nejatraktivněji. Odhadli jsme, že v půli února budeme mít volno oba, a pokud ne, o nic nepřijdeme.

Volno jsme měli a do Stockholmu odletěli, úspěšně prochodili turisticky nejvyhledávanější lokality, nakoupili, nafotili, prozkoumali, co se dalo, a dnes se poněkud znaveni vrátili zpět.

Kdo měl naši přepravu na starost

Jak jsem již zmínila, cestovali jsme se společností Ryanair. Oba jsme s ní letěli poprvé. A naše postřehy? Žádná zpoždění, ba naopak, v Praze jsme opouštěli letadlo půl hodiny před plánovaným příletem. Personál milý, avšak divně "žbrblající", z jeho angličtiny bylo srozumitelné asi každé páté slovo. Naštěstí nám unikly pouze známé informace, "co dělat, když…", "kolik stojí to a to" a podobné. Vzhledem k tomu, že jsme letěli de facto zadarmo, jsem jim odpustila nekřesťanské ceny občerstvení i špinavá okénka.


Protože jsme letěli na necelé dva dny a v podmínkách stálo, že bezplatná přeprava platí pouze pro cestování bez zavazadel, vyrazili jsme každý s malým batohem. Sbalili jsme se velmi úsporně a jak se ukázalo, naprosto dostatečně.Kam jsme složili hlavu

Stejně jako v Dublinu vyhrál hostel, především kvůli ceně. A kromě dvou krátkých nocí jsme uvnitř žádný čas trávit nehodlali. Rezervace proběhla v teple domova. Cenově se jedna noc od té irské nelišila (přibližně 850 SEK na osobu), až na to, že se nejednalo o osmilůžkovou cimru, ale pokojík pro dvě osoby. A navíc v hotelu Rygerfjord, což není nic jiného než loď!Velikostí ani vybavením se hostel s tím dublinským nedal srovnat. Kapacitu měl pochopitelně menší, kajuty nečekaně vybavenější, namísto hadice s vodou v záchodové kabince, jako jsem zažila posledně, jsme měli k dispozici sprchový kout. Naše kajuta byla vskutku maličká, ale opakuji, útulná. Osobně mi přišlo velmi romantické sledovat kulatým lodním okýnkem vodní hladinu, plující kry a kontury stockholmských věží.

Jedinou vadou na kráse byla lokalita našeho pokoje. Nacházel se v těsném sousedství malé místnůstky s toaletou a sprchou. Vzhledem k tomu, že měla loď tak trochu papírové stěny, nám řada zvuků neunikla.


Pokračování naleznete zde: Druhý díl
 


Komentáře

1 Martin | 11. února 2009 v 23:51 | Reagovat

Haha :-) Milé.... v lodi jsem doposud nespal :)

Akorát vím, že známej Švéd si trochu stěžoval na místo pro nohy v Ryanair letadlech :p

2 dlouhán | 11. února 2009 v 23:56 | Reagovat

No měl jsem už tu čest s různými stroji ČSA, Germanwings a Lufthansy, a místa pro nohy tam nebylo o nic víc než u Ryanairu. Na hodinový let po Evropě postačovalo:)

3 Vesuvanka | 12. února 2009 v 12:38 | Reagovat

Terinko, článek je moc zajímavý. Zaujalo mě vybavení lodi. Na lodi jsem ještě nespala - cestovala jsem pouze trajektem z Italie na Sicilii a samotnými loděmi ze Sicilie na Liparské ostrovy (Stromboli a Vulcano). Seděla jsem na místě, kde jsem měla před sebou něco dřevěného jako stoleček, ale nebyl to stoleček - hbitě jsem si na tom roztáhla barvičky a čtvrtku a udělala barevnou skicu, cesta byla krátká :-)))

4 Terka | E-mail | 12. února 2009 v 12:43 | Reagovat

Ahoj Jani, já plula v 1996 trajektem přes La Manche do Anglie a ze Skotska na ostrov Aran, ale to mi bylo osm a nic moc si nepamatuji. Toto bylo vskutku stylové - postele nad sebou, spíš taková prkna, naštěstí byly natolik široké, že se dalo používat to dolní jako letiště, protože z horní bych spadla a dole bych neusnula ve strachu, že to horní na mne spadne, jinak stolek a skříň, lodní okénko, pruhovaný závěs, povlečení, opravdu super zážitek :-)

5 Špáďa | Web | 12. února 2009 v 23:41 | Reagovat

Jdu kliknout na link k druhému dílu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama