ahoj a


ahoj ah

Týden, swimming pool, RTL, swingobál aneb Jak jsem pendlovala

2. března 2009 v 23:47 | Tereza Holanová |  střípky každodennosti

Už týden jedu na tři sta procent. Nastoupila jsem do nové práce a píši pro internetový Týden. Dnes mi vyšel první podepsaný článek. Na žurně jsem navštívila většinu předmětů. Téměř na všechny chodím, mám jich totiž celkem málo. Ach ty rekvizity různých předpon!


Několikrát týdně vstávám nekřesťansky brzy a přicházím pohansky pozdě. Už podruhé se budu učit na potenciální test z Financí podniku. V ruské konverzaci jsme studovali Kommersant, v základech práce s AV technikou zavítali do nové RTL. Z ospalosti, všudypřítomné techniky, miniaturně-profesionálního studia se mi zamotala hlava a já naznala, že televizně-rozhlasová specializace bude správné maso. Asi začnu točit domácí videa, bych se něčemu přiučila. Také konečně získám nadvládu nad Photoshopem, InDesignem a jinými programy, které mi umožní být novinářsky univerzálnější. V úterý jsem po delší době zažila redakční hospodu. Moc mne nenadchla. Nemám ráda davové akce, kde na sebe v přeřvaném a zakouřeném lokálu křičí třicet lidí. Jsem komorní typ, vyhledávám družno a intelektuálno.

Ve čtvrtek jsem tři čtvrtě hodiny v kuse plavala, občas dokonce svižného motýla a nebo kraul. Rozhodla jsem se, že v průběhu tohoto semestru zvládnu neudělatelnou zkoušku ze SČJ III. Odvahu mi dodalo, že mne obávaný Hannibal nevyrazil ani poté, co zjistil, že jsem si předmět nezapsala, ani poté, co se dozvěděl, že jsem na žádné přednášce ani cviku nebyla, ani poté, co jsem mu vysvětlila, že moji seminární práci ještě nečet, neboť se jdu teprve optat na téma

V pátek jsem s vyplazeným jazykem zavítala do Třebovského domova a pustila se do úklidu. Za týdny nepřítomnosti přerušovanými tzv. otočkami můj pokoj vypadal jak salaš změněná v kůlnu na cokoliv. Pak dorazil přítel, já se žehlila, krášlila, česala a tak dál a nakonec se nám povedlo vypadnout. Na swingový bál! Kromě paní učitelky a bubeníka Jirky byli všichni starší než náš věk po sečtení. Holt jsem exot, co rád swing! Rozhodně víc než gymnasiální ples v tovární jídelně. Zvládli jsme vstupné (slivovicu) i spoustu dvoudecek všeho možného. Já si po dlouhé době dala Čerta, kterého jinde než v Mordě neznají (trestuhodné). A pak jsme tancovali a tancovali a tancovali, později se díky vypitému trochu motali, vinuli, blbli, smáli, ploužili, přešlapotancovali, skotačili, no co vám budu vyprávět. Z šestnácti tombolových lístků nám přinesl štěstí pouze jeden. Za naší sto osmdesát devítkou se skrývala lahvinka bílého. A pak zas tancovali a tancovali… O půlnoci ples bohužel skončil.

Další den jsme koketovali s boršovským trubičkovým bálem, nakonec nás odradily (ne)možnosti dopravy. Můj demokratický návrh jet na kole se úspěchu nedočkal. Místo toho jsme zvládli klavír a trochu práce, navštívit babičku a nafasovat spoustu dobrot (doby, kdy to bylo opačně, patří asi jen do pohádek), zamířit ke Krokodýlovi a zde se s Klacíkem veselit, popíjet medovinu a Nefertiti, tyčinkama jíst olivy, vidličkou brambůrky, polívat ubrusy, spálit si jazyk a tak dále.

Přidám-li počátkotýdenního Ferdinanda s JvB, návštěvu dvou škol, spoustu hodin týdně v Týdnu, tour de IKEA, seznamování Prahy s Poběhlíkem, které jsem již zmínila ve starších příspěvcích, byl toto můj týden ve zkratce.


 


Komentáře

1 Arty | Web | 4. března 2009 v 14:26 | Reagovat

Studuješ žurnalistiku? Ach, jak ti závidím....no jo, já to mám taky v plánu :).

2 Terka | 4. března 2009 v 17:09 | Reagovat

jojo, studuji... jestli o to máš zájem, tak jdi do toho, lidem, kteří tímto oborem žijí, má co dát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama