ahoj a


ahoj ah

Absurdita jménem teze

3. července 2009 v 21:34 | Tereza Holanová |  anarchie jménem žurna

Tak nám neschválili tezi! A pročpak, vážená schvalovací komise? Ále. Byly jste dvě, které jste si vybraly stejné téma. Obě u stejného konzultanta. Néříkejte! Byla jsem s ním v kontaktu až do odevzdání onoho lejstra a celou dobu jsme si notovali: Téma ještě nikdy nikdo nepsal a ani nepíše.


21. května
"Pokud u mě chcete psát bakalářku, vyberte si z témat, která vypisuji," po sto prvé...

Ten den jsem se rozhodla vzdát všechny vlastní nápady. Všichni na FSV UK mi je odmítali, posílali mne od čerta k ďáblu, vysvětlovali, že oni tomuto nerozumí, že je to mimo jejich obor a tak dále.

Rezignovaně jsem rozklikla seznam vypsaných možností. Delete jsem mačkala tak dlouho, dokud tam nezbylo jen to, co se jevilo přijatelně. Jako první jsem napsala VM. Neodpověděl. Další v pořadí byl pan JM.

"Docela by se mi líbilo téma týkající se Rádia Česko… ještě nebylo zpracováno. Ale nechci Vás ovlivňovat - bude to Vaše práce."

Návrh mne zaujal. Rádio Česko poslouchám ráda. Téma navíc splňovalo mé přání Být investigativní. Zpracovat něco nového a ne rešeršovat stokrát omleté, neaktuální plky (analýza německého tisku v době Marxe, atd.). Od té doby jsem s pedagogem svoji práci hojně konzultovala. Že o Rádiu Česko doopravdy nikdo nepíše, mi za tu dobu potvrdil několikrát.

14. června

"Teze mi na nervy leze, leze teze po Tereze. Má ta teze svoje meze?"

Neděle odpoledne, neděle večer, noc z neděle na pondělí. Pondělí večer. Úterý večer. Mezitím jsem běhala se stále hotovější skorotezi na konzultace do Hollaru. Sháněním vhodné literatury, vyhledáváním diplomových prací na podobné téma, vymýšlením osnovy, jejích bodů a podbodů jsem strávila minimálně třicet hodin. V době, kdy jsem měla pracovat, studovat na zkoušky, jíst, spát a jiné užitečné věci.

"Ať mi teze na záda vleze!"

Charakteristika práce, cíl, důvod, proč jsem si ji vybrala. Jeden z mnoha: Téma dosud nebylo zpracováno. Ve čtvrtek večer mi konzultant toto vše naposledy odsouhlasil.

"Terezo, s tezí souhlasím. Přeji Vám úspěšné zpracování diplomového úkolu"

O den později jsem tezi s uspokojivým pocitem odevzdala.

2. července

"Konzultant bakalářské práce mi navrhl téma, které ještě nebylo zpracováno. Ještě dva dny před odevzdáním tezí mi tvrdil, že to bude v pohodě, protože o Rádiu Česko nikdo nepsal a NEPÍŠE. A??! Spolužačka si to vzala jen tak, bez konzultace. Výsledek? Ona: přijato, Já: nepřijato, duplicitní téma. Větší bordel jinde není!!"

Večer jsem otevřela Facebook. Spolužáci se ve statusech radovali nebo nadávali. Žurna zveřejnila výsledky schvalovací komise. Za minutu jsem už měla otevřený příslušný formulář a hledala se v seznamu spolužáků.

"Dobrý den,
ráda bych se ohradila k výsledku schválení mé teze bakalářské práce. Nebyla přijata z důvodu "duplicitní téma" - bakalářskou práci na téma Rádio Česko chce kromě mě psát i XY.

Zda si nevybírám duplikované téma, jsem si pečlivě hlídala. Téma své práce jsem konzultovala s panem JM. Ten mi Rádio Česko doporučil s tím, že ho dosud nikdo nezpracoval (a ani se k tomu nechystá), z čehož vyplývá, že slečna XY s ním narozdíl ode mne bakalářskou práci nekonzultovala. Přesto byla zamítnuta právě moje teze.

Vzhledem k tomu, že mi uvedený konzultant ještě týden před odevzdáním tezí potvrdil, že se tomuto tématu nikdo nevěnuje (a ohledně teze jsme byli v kontaktu až do dne před odevzdáním a ani tehdy mi nenaznačil, že by téma zpracovával někdo jiný), se cítím rozhodnutím schvalovací komise FSV UK poškozena.

Chci se zeptat, zda je možné toto rozhodnutí přehodnotit. Případně, pokud ne, jaké jsou podmínky pro odevzdání upravené teze.

Děkuji, Tereza Holanová, žurnalistika, 2. ročník"

Kdyby šlo o samotnou tezi… třeba to vyjde na podzim. Třeba se mi povede trefit téma, které bude absolutně neduplicitní. A pokud ne, budu holt studovat o rok déle, odjedu na pár měsíců do ciziny, nějak se zabavím. Ale nespravedlnost nenávidím!

Zatím jsem obdržela jedinou odpověď. Moje žádost byla přeposlána vedoucí schvalovací komise. Přemýšlím nad novým tématem bakalářské práce. Vůbec se nevztekám. "Těší mne" pouze to, že stejně jako já skončila polovina lidí z ročníku. Nikdo však neměl problémy s duplicitou. Proč jsem se předtím asi x-krát ptala, zda "moje" téma skutečně nikdo nepíše?

Snažím se utěšovat tím, že komise rozhodla v můj neprospěch proto, že jsem odevzdala méně kvalitní tezi (přestože ji konzultant v několika fázích tvorby kontroloval a schválil, včetně konečné podoby). Realisté okolo mne tvrdí, že si komise dala "kámen, nůžky, papír" a já skončila rozstřihnutá. Nebo mne prý zamítla proto, že jsem až druhá v abecedě. Jsem zvědavá na odpověď. Tipuji to na: "To se stává, bohužel, blablabla, mrzí nás, komise rozhodla dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a tak dále a tak dále"… Ach, žurno, kde by byla bez tebe má ironie?
 


Komentáře

1 Katka Měšťanová | E-mail | Web | 3. července 2009 v 22:15 | Reagovat

Známe, známe... Připadala jsem si před rokem jak debil. "Dobrý den, promiňte, že jsem vás čtvrt roku otravovala, no, tak já vaši pomoc nakonec potřebovat nebudu. Oni mi to neschválili." A v jednom máš rozhodně pravdu. Kdo se rozhodne babrat se ve starém tisku, vyhrál to na plné čáře. Tvůj případ mě zaráží hlavně proto, že se podle všeho jednalo navíc o téma vypsané (já jsem měla téma nevypsané a na podzim jsem s nervama v kýblu opět odevzdávala tezi na nevypsané téma). Ale nevěš hlavu, na podzim nám to vyšlo vesměs všem. A ten dopis jsi jim napsala dobře, držím palce, nejsi první ani poslední a lidi by se měli ozývat.

2 Terka | E-mail | 3. července 2009 v 22:18 | Reagovat

no, Kači, právě to téma vypsané přesně nebylo... Vypsané znělo: Internetová rádia v Česku a pan JM mi doporučil, ať se zaměřím na to Česko...

3 Gajsihy | 3. července 2009 v 22:31 | Reagovat

Zivot je krutej... :-( ..drzim palce at to zvladnes  ;-)

4 košiška ekonomická | 3. července 2009 v 22:42 | Reagovat

Zaplaťpámbu za ekonomku, ta má aspoň   nějaký systém, a ne takovýhle bordel.

Jinak doufám, že přijde velká povodeň a vymete z té školy mj. tu paní, která jaksi nezaznamenala příchod sametové revoluce a 21. století, a stále učí svého milovaného Marxe (Terka nejspíš ještě teď umí vyjmenovat, kdy a jaké neue-něco-Zeitung Karl založil).

5 AjA | Web | 3. července 2009 v 23:17 | Reagovat

vas museji schvalovat? Co to je za blbost? Nejak tomu nerozumim...

[4]: pokud uci Marxe, tak neni uplne mimo, protoze to je dnes jiz klasika...a do historie patri...se sametovou revoluci to nesouvisi. Stacilo by si ho jenom precist, a ne jen kritizovat zprofanovany marxismus leninismus (nejsem volicem zadne ceske strany... )

6 košiška ekonomická | 3. července 2009 v 23:20 | Reagovat

Nic od Marxe cist nehodlam, staci mi ze mam z duveryhodnych zdroju potvrzene, ze je to vesmes myslenkove blato bez hlavy a paty:)

7 Terka | E-mail | 3. července 2009 v 23:29 | Reagovat

já jednu knihu četla - a už i Aristoteles mi přišel čtivější :-)... Samozřejmě jsem pro, aby se o něm vědělo... problém je, že tento pán měl v jednom důležitém a státnicovém předmětu poměrně majoritní podíl (oproti čemukoliv ostatnímu)...

Ano, schvaluje se. Rok před plánovaným ukončením se musí odevzdat teze bakalářské práce. Po vyplnění CCA pětistranový formulář, do kterého student vypíše název, charakteristiku, cíl práce, důvod, proč si ji zvolil. Musí napsat minimálně pět knih, ke každé uvést 2-5 řádkovou anotaci, seznam všech bakalářských nebo diplomových prací, které byly na podobné téma za posledních pět let napsané. Plánovanou osnovu s body a podbody. Teze pak hodnotí schvalovací komise. Zhruba půlce lidí je zamítne. Důvod - o tématu už někdy někdo psal, nelíbí se jim téma, nelíbí se jim osnova, nelíbí se jim literatura, cokoliv. Nejasně stanovená hlediska. Nemají povinnost odůvodňovat. Ti, kterým to zamítli, mohou podat opravu. Pokud opět nepřijmou, musíš prodloužit studium.

8 pavel | Web | 3. července 2009 v 23:45 | Reagovat

[5]:Kapitál jsem nedávno znovu četl, byl ve výprodeji za jedno euro, ale záživné to moc vážně není...ahoj Marxistko, nemyslím to zle  :-)
K Terce:a to buď ráda že nejsi v Německu, tady je na Uni ještě větší bordel

9 Anti-anti-komunista.ing | 4. července 2009 v 9:55 | Reagovat

[6]: jj u nás se také marx učí a je dobrý o tom vědět... btw. by mě zajímaly ty důvěryhodný zdroje košišky  ...a na ekonomce je marx opravdu důležitý...když už nic jinýho ... tím ovšem neřikám, že by ho měl každej povinně číst, to fakt neni pro každýho  8-)

10 Anicka | 4. července 2009 v 10:19 | Reagovat

Terezo,

prosim, az priste budes psat komisi, ze jsem tezi nekonzultovala, nejprve by ses mne mohla alespon zeptat, zda tomu tak skutecne JE. Tezi jsem s JM konzultovala jak osobne uz na zacatku cervna, tak pote pisemne, mam od nej mailem z 16. 6. schvaleno, muzu Ti to preposlat. O tema se dlouhodobe zajimam, dokonce uz v redakci Radia Cesko pusobim, prave kvuli diplomove praci, jako elevka. Chyba tedy zrejme nebude na moji strane.

11 Terka | E-mail | 4. července 2009 v 10:33 | Reagovat

Tak to se omlouvám. Nenapadlo mne, že když mi vyučující do očí několikrát potvrdí, že téma skutečně nikdo nepsal, nepíše a ani nebude, že to není pravda a nelze tomu věřit. Chyba je tedy někde jinde.
(Představa, že s námi oběma v tu samou dobu konzultuje totéž téma, mi přijde až moc absurdní.)
Komise s tím beztak nic neudělá (to už mám potvrzeno od lidí, kterým to v předchozích letech zamítli z jakkoliv nespravedlivých důvodů).
A předem se omlouvám, ale "vztekat se" ještě nějakou dobu budu. Protože nevím, co je do budoucna nutné udělat pro to, aby měl člověk jistotu, že skutečně dané téma nikdo jiný nepíše.

12 Anicka | 4. července 2009 v 11:18 | Reagovat

chapu Te a je to od nej velka bota, ze nam obema schvalil prakticky totoznou tezi. jen me mrzi, ze z toho vyplyva, ze ja jsem lajdak a nekonzultuju predem a pak "beru vse", tak to totiz doopravdy nebylo... sla jsem na jistotu, vis, proste chci psat tohle proto a proto a on, ze to je bezva napad a sepsali jsme to spolu a ani ve snu by me nenapadlo, ze me pak "podvede" s Tebou. kazdopadne az se Ti ozvou, tak mi to prosim dej vedet, treba na andulka.bau@seznam.cz diky a drzim palce, pac jsme v tom obe zrejme nevine  :-(

13 Terka | E-mail | 4. července 2009 v 11:32 | Reagovat

Jasně... mě s mými tématy všichni odmítli, tak jsem už byla ochotná brát "cokoliv" - jediný můj pořadavek: aby bylo téma aktuální (popisování historie už mám dost), komisí přijatelné (dvouškolové studium chci mít za rok doopravdy z krku) a nezpracované :-)Nevadilo by mi něco jiného, pan JM mi navrhl toto a mě to zaujalo.
Kdyby to komise se mnou chtěla nějak pitvat, tak jí samozřejmě napíšu, že nebyla chyba na Tvojí straně. (Achjo, JM je takový hodný, určitě to nemyslel zle  :-| )

14 Qlarinka | Web | 4. července 2009 v 12:00 | Reagovat

dobrej bordel na ty skole mate  :-? tak preju rychle vyreseni s uchazejicim vysledkem pro vsechny strany  8-)

15 Miloš a Saša Marxovi | 4. července 2009 v 18:31 | Reagovat

Ahoj Terko.Doufáme,že komise rozhodne ve Tvůj prospěch.Kapitál nečti,Paroubek píše daleko lepší bláboly.Měj se hezky.M a S. :-P

16 Terka | E-mail | 4. července 2009 v 22:18 | Reagovat

no, ať rozhodne jakkoliv, vždy by byla poškozena jedna z nás, protože to zpackal pedagog a já i spolužačka jsme v tom nevinně.

17 AjA | Web | 7. července 2009 v 15:24 | Reagovat

[9]: neni :) ty duveryhodne zdroje by me taky zajimaly... jen se mi nelbi, kdyz se na vsechno kyda spina, a rozumbradove se spokoji s vykladem vykladu neciho vytahu z vykladu :) ...

osobne neholduji poezii a take ji nectu.

18 košiška ekonomická | 9. července 2009 v 9:03 | Reagovat

Ježiš to je diskuze. Ano, Marx je důležitý jako slepá ulička v dějinách ekonomického myšlení. To se v příslušných předmětech na ekonomce dozvědět lze, ale naštěstí Marx netvoří tak velké procento výkladu jako u jisté paní z žurny:))
"Důvěryhodné zdroje" jsou ekonomové s PhD a znalostí dějin, kteří ten Kapitál opravdu četli (nebo se o to aspoň pokusili, a seznali, že se to fakt nedá).

19 Medvěd | 24. září 2009 v 16:29 | Reagovat

Viděl bych to tak, že teorie chaosu již přešla plně do praxe, odkud zdařile vytěsnila marxismus-leninismus.

20 Smithb872 | E-mail | Web | 9. září 2016 v 16:46 | Reagovat

Happy to become one of several customer for this wonder inspiring site  D. gddegabagfffgaae

21 Pharmk443 | E-mail | Web | 10. září 2016 v 6:35 | Reagovat

Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">online pharmacy cialis</a>

22 Pharmf170 | E-mail | Web | 10. září 2016 v 6:36 | Reagovat

Hello! online pharmacy cialis http://www.cia9online.com/#4.html

23 Itgimath | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 21:32 | Reagovat

fsimplem <a href= http://buytadalafilonrx.com >cialis</a> uendg <a href= http://buytadalafilonrx.com >cialis</a> ushameb

24 Dioimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 14:41 | Reagovat

plengths <a href= http://cialisonline-24.com >cialis price</a>
cialis tadalafil buy
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis</a>

25 Dtnimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 18:16 | Reagovat

ypieceb <a href= http://cialisonline-24.com >buy cialis</a>
cialis online generic
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis coupon</a>

26 Qrnimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 18:44 | Reagovat

ionex <a href= http://cialisonline-24.com >generic cialis</a>
cheap cialis pill
<a href=http://cialisonline-24.com>generic cialis</a>

27 Gubimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 19:42 | Reagovat

uespeciallyo <a href= http://cialisonline-24.com >cialis price</a>
order cialis professional
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis price</a>

28 Jprimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 20:08 | Reagovat

oforcedp <a href= http://cialisonline-24.com >buy cialis</a>
buy cialis online without a over the counter
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis coupon</a>

29 Wloimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 21:56 | Reagovat

hgotb <a href= http://cialisonline-24.com >cialis online</a>
mexico cialis pharmacy
<a href=http://cialisonline-24.com>generic cialis</a>

30 Pzrimath | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 23:21 | Reagovat

klookedy <a href= http://cialisonline-24.com >cialis</a>
discount generic cialis india
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis price</a>

31 Wyhimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 1:42 | Reagovat

vthusi <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
viagra suisse cialis pills
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

32 Fvyimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 3:11 | Reagovat

aeverythingp <a href= http://cialisonline-24.com >cialis online</a>
generic cialis work
<a href=http://cialisonline-24.com>buy cialis</a>

33 Mdoimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 4:07 | Reagovat

ytope <a href= http://cialisonline-24.com >cialis</a>
soft tabs cialis pharmacy
<a href=http://cialisonline-24.com>generic cialis</a>

34 Efwimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 5:04 | Reagovat

abetters <a href= http://cialisonline-24.com >cialis</a>
generic soft cialis
<a href=http://cialisonline-24.com>buy cialis</a>

35 Uquimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 13:30 | Reagovat

http://genericviagra24h.com viagra erection pictures <a href= http://genericviagra24h.com >viagra</a> cheap viagra online canadian pharmacy

36 Bzyimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 14:23 | Reagovat

http://genericviagra24h.com how to get a prescription for viagra without seeing a doctor <a href= http://genericviagra24h.com >viagra coupons</a> viagra jelly

37 Arnimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 17:25 | Reagovat

http://genericviagra24h.com does viagra make u last longer <a href= http://genericviagra24h.com >viagra</a> viagra purchase

38 Slcimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 18:44 | Reagovat

http://genericviagra24h.com viagra sildenafil <a href= http://genericviagra24h.com >generic viagra online pharmacy</a> alternative for viagra

39 Zqaimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 20:57 | Reagovat

http://genericviagra24h.com all natural viagra <a href= http://genericviagra24h.com >cheap generic viagra</a> how much does viagra cost

40 Ugtimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 21:23 | Reagovat

http://genericviagra24h.com viagra best buy review <a href= http://genericviagra24h.com >cheap generic viagra</a> ben stiller viagra

41 Mwlimath | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 23:11 | Reagovat

http://genericviagra24h.com viagra spider <a href= http://genericviagra24h.com >buy viagra online</a> legal viagra

42 Mfximath | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 0:36 | Reagovat

http://genericviagra24h.com adderall and viagra <a href= http://genericviagra24h.com >viagra coupons</a> generic viagra india

43 Nlyimath | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 12:47 | Reagovat

weverb <a href= http://cymbaltaph24h.com >cymbalta generic</a>
worstp
<a href=http://cymbaltaph24h.com>cymbalta reviews</a>

44 Ktyimath | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 14:00 | Reagovat

rlowk <a href= http://prednisoneph24h.com >buy prednisone</a>
girlsc
<a href=http://prednisoneph24h.com>buy prednisone</a>

45 Usuimath | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 14:41 | Reagovat

bnobodyv <a href= http://lyrica24h.com >pregabalin</a>
namei
<a href=http://lyrica24h.com>lyrica generic</a>

46 Nonimath | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 16:41 | Reagovat

wwarmm <a href= http://prednisoneph24h.com >prednisone</a>
conditionw
<a href=http://prednisoneph24h.com>prednisone</a>

47 Dheimath | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 22:23 | Reagovat

eexpressioni <a href= http://lyrica24h.com >lyrica coupon</a>
knownf
<a href=http://lyrica24h.com>lyrica coupon</a>

48 Hyjimath | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 15:58 | Reagovat

qrespectp <a href= http://buycialison24.com >buy cialis online</a>
feltw
<a href=http://buycialison24.com>tadalafil</a>

49 Qqjimath | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 16:42 | Reagovat

llinef <a href= http://buycialison24.com >buy cialis</a>
thems
<a href=http://buycialison24.com>cialis online</a>

50 Oipimath | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 18:10 | Reagovat

tfartherh <a href= http://buycialison24.com >generic cialis</a>
notem
<a href=http://buycialison24.com>generic cialis</a>

51 Pqgimath | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 18:52 | Reagovat

hsendb <a href= http://buycialison24.com >buy cialis online</a>
to-morrowl
<a href=http://buycialison24.com>cialis online</a>

52 Zatimath | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 19:37 | Reagovat

dgetg <a href= http://buycialison24.com >buy cialis online 24</a>
longerb
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis online</a>

53 Kgcimath | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 0:40 | Reagovat

vthroughh <a href= http://buycialison24.com >tadalafil</a>
movedy
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis</a>

54 Tfiimath | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 4:21 | Reagovat

vwhitex <a href= http://buycialison24.com >buy cialis</a>
shouldg
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis online</a>

55 Richardwenty | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 17:24 | Reagovat

rfollowe <a href= http://genericviagrassl.com >buy viagra online</a> is viagra funded by the government http://genericviagrassl.com viagra generic date

56 Richardwenty | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 19:24 | Reagovat

zclosedp <a href= http://genericviagrassl.com >viagra generic</a> viagra for the brain http://genericviagrassl.com viagra vs cialis

57 Richardwenty | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 22:41 | Reagovat

slossc <a href= http://genericviagrassl.com >buy viagra online</a> generic viagra online canadian pharmacy http://genericviagrassl.com viagra with dapoxetine

58 Richardwenty | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 0:03 | Reagovat

zmilesz <a href= http://genericviagrassl.com >generic viagra</a> home made viagra http://genericviagrassl.com viagra pills

59 Richardwenty | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 2:17 | Reagovat

junderstoodc <a href= http://genericviagrassl.com >cheap viagra</a> what is generic viagra http://genericviagrassl.com ordering viagra online

60 Richardwenty | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 3:03 | Reagovat

odoctorf <a href= http://genericviagrassl.com >cheap viagra</a> viagra wiki http://genericviagrassl.com viagra natural para hombres

61 Richardwenty | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 5:22 | Reagovat

sbeginningt <a href= http://levardph.com/ >buy levitra</a> levitra website http://levardph.com/ levitra side effects medications

62 Richardwenty | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 11:24 | Reagovat

uminutec <a href= http://genericviagrassl.com >cheap viagra</a> viagra erection pictures http://genericviagrassl.com viagra best buy

63 DavidGeose | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 14:49 | Reagovat

ganythingl <a href= http://levardph.com/ >levitra cost</a> bayer levitra 20 mg http://levardph.com/ generic cialis levitra

64 DavidGeose | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 21:19 | Reagovat

mstrongf <a href= http://levardph.com/ >levitra copay assistance</a> generic levitra online http://levardph.com/ levitra ad

65 DavidGeose | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 23:17 | Reagovat

jhadf <a href= http://levardph.com/ >here</a> buy levitra http://levardph.com/ levitra 20mg tablet

66 DavidGeose | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 1:25 | Reagovat

b http://canph-tadalafil.com buy brand cialis online <a href=http://canph-tadalafil.com>Cialis Cost</a> how can i get cialis pharmacy

67 DavidGeose | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 13:38 | Reagovat

ceitherb <a href= http://levardph.com/ >buy levitra</a> levitra 40 mg dose http://levardph.com/ levitra uk

68 Petergasty | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 16:23 | Reagovat

t http://genvia01.com when will generic viagra be available <a href=http://genvia01.com>generic viagra</a> viagra active ingredient

69 Petergasty | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 19:09 | Reagovat

g <a href= http://modafinil24h.com >provigil</a> can <a href=http://modafinil24h.com>provigil</a>

70 Petergasty | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 21:41 | Reagovat

w http://genvia01.com brain viagra <a href=http://genvia01.com>viagra</a> viagra and nitrates

71 Petergasty | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 22:19 | Reagovat

uhardb <a href= http://levardph.com/ >levitra 20mg</a> levitra blindness http://levardph.com/ what is generic levitra

72 Petergasty | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 8:43 | Reagovat

luses <a href= http://levardph.com/ >levitra generic for sale</a> levitra 40 mg dose http://levardph.com/ how much is levitra at cvs

73 Petergasty | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 12:39 | Reagovat

c http://genvia01.com free samples of viagra <a href= http://genvia01.com >generic viagra</a> viagra sex

74 Davidsnowl | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 16:21 | Reagovat

k http://usviagra24.com natural viagra alternatives <a href=http://usviagra24.com>Viagra</a> what is the cost of viagra

75 Davidsnowl | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 20:15 | Reagovat

n <a href= http://modafinil24h.com >buy modafinil</a> natural <a href=http://modafinil24h.com>provigil</a>

76 Davidsnowl | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 0:40 | Reagovat

c http://usviagra24.com is viagra funded by government <a href= http://usviagra24.com >viagra website</a> cipla viagra

77 Davidsnowl | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 14:05 | Reagovat

u <a href= http://modafinil24h.com >modafinil purchase</a> still <a href=http://modafinil24h.com>buy provigil online</a>

78 ViagraPoich | E-mail | Web | 17. května 2017 v 2:07 | Reagovat

r <a href= http://viagradrp.com >buy viagra online</a> mention <a href=http://viagradrp.com>viagra online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama