ahoj a


ahoj ah

Maďarsko. Koupání venku a guláš

17. listopadu 2009 v 16:39 | Tereza Holanová |  reporTerka

Na snídani míříme do nedalekého hotelu Wellness, tentokrát nás však nečeká nic tradičního maďarského, ale několik plátků sejra a šunky, kapesní džem a bílé měkké pečivo, které chutná jak neupečený toastový chléb. Poté nasedáme na autobus a míříme na východ, do městěčka Nyíregyháza, kde nás čeká další termál.


Protože leje, padají všechny alternativní možnosti, jako například návštěva ZOO nebo prohlídka města, termál číslo dvě však příjemně překvapuje. Areál je sice o něco menší, zato poměrně moderní a hlavně nabízí mnohem pestřejší vyžití. V rámci základního vstupného (studentské: 1250 forintů) lze navštívit hlavní bazének s horkou vodou, několika masážními lavicemi a trysky, vířivku a dále bazének, který má na dně kameny, je rozdělen na dvě části, s horkou a ledovou vodou, a slouží k masáži chodidel (chodí se tu dokolečka, teplou vodou, studenou a repete, atd.). Kromě toho je tu venkovní bazén s horkou vodou. Proplavat se dá z vnitřní části. Původně jsem chtěla jen na chviličku, protože jsem čekala, že umrznu, nakonec jsem si část strávenou venku příjemně užila.


Pokud je člověk dostatečně zanořen, zima mu není (přestože lehce mrzne), na hlavy nám padá déšť, okolo se vznáší pára, relaxovat se dá opět pod vodopády nebo v perličkových vodách. Komu toto vše nestačí, může si připlatit (800 forintů) vstup do zábavné části. V jednom bazénku tu každou hodinu probíhá umělé vlnobití, dále tu nechybí divoká řeka, bazének v jeskyni, skluzavky a dva hodně dlouhé a tobogany. Z tohoto termálu se nám nechce, nakonec však musíme spěchat, abychom stihli plánovaný odjezd. Ještě před tím si dáváme něco na posilněnou, konkrétně guláš (to, čemu my říkáme gulášová polévka) s klobásou, bramborami a paprikou a špagety s paprikovo-klobásovo houbovou směsí.

 


Komentáře

1 AjA | Web | 17. listopadu 2009 v 18:42 | Reagovat

to je stara znama pravda overena vec, ze v teple vode  v zime se bajecne plave, napriklad na podoli, clovek si musi davat jenom majzla pri prechodu tim tunylkem :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama