ahoj a


ahoj ah

Prodloužený víkend v Maďarsku

17. listopadu 2009 v 16:10 | Tereza Holanová |  reporTerka

Po cestovatelské pauze jsme rozhodli opět někam vyjet. Volba padla na zájezd Kulinářské Maďarsko, který jsme našli v nabídce brněnské cestovky Kudrna. Ta organizuje netradiční výlety všeho druhu do Česka i zahraničí. Naše cesta se nesla ve znamení návštěv termálů, konzumace maďarských specialit, putování Bukovými horami, koštování vín v tokajských sklípcích a závěrečné návštěvy Budapeště.


Po úspěšném návratu vám přináším reportáž z vydařeného prodlouženého víkendu. Fotky můžete zhlédnout *ZDE*. Pokud byste seznali, že chcete prožít něco podobného, nezoufejte. Kudrna zařazuje maďarský zájezd do svého katalogu pravidelně. Informace o můžete čerpat *TADY*. A teď už k výletu.Pátek 13. listopadu

Po návratu z práce a ze školy horečnatě balíme, vše, co se dá. S mnoha věcmi naštěstí necestujeme. Pár kusů oblečení a věci na plavání házíme do mé krosny, která je ve výsledku poloprázdná, věci do autobusu do přítelova batohu. Máme vše? Smlouvu o zaplacení, jízdenky do Brna a zpět, tisíce a tisíce forintů (100 forintů je přibližně 10 Kč, takže ceny vždy mívají zhruba o nulu víc), teplé ponožky, čepici, meruňkovici do autobusu, foťák, baterky, jídlo na cestu. Jako vždy nestíháme, krosnu zapínám ve výtahu, bundu při úprku na autobus. Naštěstí se nám povedlo dorazit na Florenc včas a o pár minut později si to už kodrcáme po dé jedničce na Brno. Zde máme více než hodinku k dobru, takže doplňujeme zásobu papírových kapesníků (já odjížděla čerstvě vyléčená, s rýmou jak trám a bez hlasu), pitné vody a pak už míříme na Zvonařku, šup do přistavěného autobusu.

Většina účastníků dorazila před námi, jedou především mladí lidé, páry, skupinky kamarádů, občas někdo s rodiči nebo prarodiči, ale též několik starších rodin. Brzy zjišťujeme, že nejsme jediní, kdo si do autobusu vzal něco tekutého na zahřátí. Naše průvodkyně Izabela nás vítá, přeje dobrou noc, vyjíždíme na východ a já usínám. Kromě hodinové zastávky kdesi na "Slovensko-Maďarsku"si toho z noci moc nepamatuji.


 


Komentáře

1 Gajsihy | 17. listopadu 2009 v 20:32 | Reagovat

jééé, hned bych nekam jela, podelany zuby  :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama