ahoj a


ahoj ah

anarchie jménem žurna

Nad žurnou se blýská

2. února 2010 v 0:27 | Tereza Holanová

Prvně jsem se bavila. Dokonce jsem byla nadšená, že někdo pojmenoval věci, které si dávno myslím. Zbytečné předměty a vedení, jež na fakultě přežívá desítky let. Osobně bych k tomu přidala nesmyslnou byrokracii a je vymalováno. Pak se mi ale žurny zželelo. Což nemá i ona svá pozitiva? Kdo neví, ať si koupí Respekt.

Musí mít novinář vystudovanou žurnalistiku? NE!

20. listopadu 2009 v 20:02 | Tereza Holanová

Toto téma bývá hodně omílané, je předmětem diskusí a často znamená dilema pro ty, kteří se rozhodují, na jakou školu jít, pokud chtějí psát. Názory se různí a já přidám svoji zkušenost i postřehy lidí z mého okolí.

Absurdita jménem teze

3. července 2009 v 21:34 | Tereza Holanová

Tak nám neschválili tezi! A pročpak, vážená schvalovací komise? Ále. Byly jste dvě, které jste si vybraly stejné téma. Obě u stejného konzultanta. Néříkejte! Byla jsem s ním v kontaktu až do odevzdání onoho lejstra a celou dobu jsme si notovali: Téma ještě nikdy nikdo nepsal a ani nepíše.

Anarchie v rouchu akademickém

11. května 2009 v 15:39 | Tereza Holanová

Potrpíte si na přesnost a spolehlivost?
Tak nechoďte na žurnu. Mohli byste narazit, jako dnes já. Konzultační hodiny? Na ty si tu moc lidí nepotrpí. Je úplně běžné, že přijdete a narazíte na zamčené dveře. Bez jakéhokoliv upozornění. Čekáte, čekáte... a ono nic. Jdete za sekretářkou, ta nikde.

 
 

Reklama