ahoj a


ahoj ah

za oponou VŠE

Na promoci po půl roce

3. prosince 2010 v 10:29 | T. H.
Nebýt v zahraničí, měla bych zítra promoci...

Studenti VŠE, kteří ukončili bakalářský program, musí na svoji promoci čekat přibližně půl roku. To je výrazně déle než na jiných českých vysokých školách. Za zpoždění může především nedostatek volných termínů ve Vencovské aule.

Bakulení sranda není

21. května 2010 v 15:46 | T. H.

Bakalářská práce je už dva týdny svázaná a týden odevzdaná, tak bych jí ráda věnovala pár slov. Myslím, že si je zaslouží. Uplatnila jsem při ní naplno svůj perfekcionismus, dozvěděla se spoustu nových věcí a získala užitečné kontakty. Což není málo.

Kritizujete Borce? Zameťte si prvně před vlastním prahem

6. února 2010 v 21:14 | Tereza Holanová

S tím, že řada lidí označuje moji školu za nejtěžší gympl v Praze, jsem se už smířila. Vysvětlování, že nemá smysl generalizovat podle studentů, kteří se rozhodli pro cestu nejmenšího odporu, jsem vzdala. To, že někdo neví, že se na ekonomce vyučují i náročné kurzy, ve kterých přenáší odborníci z praxe, jsem přijala jako fakt. Dodnes mne však nadzvedne ze židle, pokud uslyším větu: "Ekonomka je lehká, protože má Borce."

Jízda jménem mezinárodní obchod se chýlí ke svému konci!

27. ledna 2010 v 23:18 | Tereza Holanová

Je to tak. Po pěti semestrech mám odstudované všechny předměty. Chybí státnice a bakalářka. Na inženýra budu zcela určitě studovat jiný obor, tak se myslím blíží čas na rekapitulaci. Vybrala jsem si kdysi správně? Vybrala bych si tak znovu? A proč?

Zadarmo nedostal zápočet nikdo

3. listopadu 2009 v 23:09 | Tereza Holanová

Rozhovor s vyučujícím z Vysoké školy ekonomické. O bábovkách a dalších způsobech zakončení studia.

napsáno pro ilist.cz

Jak si udělat dobré jméno

23. října 2009 v 21:00 | Tereza Holanová

Pověst ekonomky opět utrpěla. V půlce října zveřejnila Mladá fronta článek o metodách, za které se na páté fakultě získávaly zápočty. Zarážející přitom nebyl pouze přístup učitele, ale celého vedení, které o problému podle získaných informací vědělo a namísto studentů drželo ochrannou ruku nad pedagogem.

Kdo vyhraje Osadníky, může přijít na test

22. října 2009 v 22:31 | Tereza Holanová

Vysoká škola ekonomická si získala pozornost celostátních médií. Bývalý vyučující Národohospodářské fakulty Jan Vorlíček nabízel studentkám možnost opravného termínu nebo přímo zápočet, pokud mu upečou, uklidí nebo si s ním zahrají ping-pong. Informoval o tom deník Mladá fronta Dnes.

Honorabilis spectabiles. Economicus. Brutus. Amen.

5. září 2009 v 11:39 | Tereza Holanová

"Promoce je slavnostní obřad udělování akademických titulů. Jedná se o společenskou událost veřejné povahy." Tolik teorie. Na Vysoké škole ekonomické mne napadá přívlastek fraška. Veřejná byla, společenská také. Dokonce slavnostní. A právě v tom spočíval kámen úrazu.

Putin je dobrý člověk!

6. března 2009 v 19:42 | Tereza Holanová
škola coby nevysychající studnice informací

Tuto informaci jsem se dozvěděla na Vysoké škole ekonomické. Nikoliv od spolužáků, ale od vyučujícího. Nejednalo se o věcné vyjádření názoru, ale o hodinovou "agitku". Namísto procvičování obchodní ruštiny jsme poslouchali, jak rozhořčeně hájí současného premiéra i celou prokremelskou politiku.

Za vyhazov mohly chodbovice, neshody s vedoucí a udání anonyma

2. března 2009 v 22:13 | Tereza Holanová

Kvůli častým hlučnému studentského života se Martin dostal do sporů s vedoucí koleje Blanice. Aby zajistil opozičním studentům větší pravomoce, přihlásil se do voleb do kolení rady a uspěl. Krátce po zvolení však dostal výpověď z koleje. Vedoucí jej vyhodila na základě anonymní stížnosti.

Zdroj ilustrace: blog Petra Havlíka

Z deníku majitelky nejdražší identifikační karty

8. února 2009 v 18:56 | Tereza Holanová

Na začátku vysokoškolského studia mne čekala klasická povinnost. Vyzvednout si ISIC a to rovnou dvakrát. Začal jsem s VŠE. Jako správně neinformovaný prvák jsem si v den zápisu vystála frontu, nastavila tvář objektivu, odevzdala 340 peněz, abych se dozvěděla, že: "Kartu dostanete v půlce září." Tedy přibližně za měsíc. Představa, že podobný maraton zažiju i na Karlově univerzitě, mne zrovna nelákala.

Jaké bylo překvapení, když jsem zjistila, že si tu prváci vyřizují ISIC podle vlastních časových možností a že ho během pěti minut drží v ruce. Navíc za 160 korun, prosím! Nedalo mi, abych se o problém nezačala zajímat hlouběji.

Škola mi měla umožnit dostudovat

22. září 2008 v 12:46 | Tereza Holanová

Bakalářské studium na VŠE trvá standardně tři roky, tedy šest semestrů. Mnozí vysokoškoláci si ho však prodlužují, neboť při škole pracují. Mezi ně patřil i Marek Jirovec, student mezinárodního obchodu na Fakultě mezinárodních vztahů. Bakaláře studoval kvůli zaměstnání již devátým semestrem, mohl se však chlubit velmi dobrým prospěchem a "čistým štítem". Přesto byl v únoru 2008 ze školy vyloučen. Odůvodnění znělo: Porušení studijního a zkušebního řádu.
 
 

Reklama